System okien i drzwi HST – komfort i elegancja

Drzwi HST, nazywane także czasem oknami HST to rozwiązanie pozwalające na szklenie o grubości 52 mm i skuteczny system odwodnienia. Stabilna konstrukcja ramy i skrzydła o niewiarygodnych gabarytach, a także szeroka paleta kolorystyczna stanowią o dużej atrakcyjności. Jakie są główne walory systemów podnoszono-przesuwnych i w jaki sposób mogą zostać one wykorzystane w niemal każdym rodzaju budynku?

Okna HST – ciężka konstrukcja i lekka obsługa

Rozmiary, jakie osiągają okna wykonane  w systemie HST są naprawdę imponujące. Stosowane najczęściej jako wyjście na taras, dają możliwość stworzenia konstrukcji ze skrzydłem o szerokości nawet 650 cm i wadze 250 kg i mimo to będą swobodnie się przesuwać. Podczas użytkowanie nie odczujemy ich ciężaru za sprawą okuć, które wykonują za nas całą pracę. W przypadku okna HST skrzydło ruchome przesuwamy za skrzydło stałe. Jego obsługa nie wymaga użycia siły, ponieważ skrzydło porusza się na rolkach po ukrytej w podłodze szynie. Takie rozwiązanie techniczne nie pozwala na uchylanie okna w znaczeniu jakie znamy z tradycyjnych rozwiązań. Nie jest to duże utrudnienie, gdyż efekt uchylenia uzyskuje się po prostu zatrzymując skrzydło w dowolnym miejscu i blokując jego przesuwanie za pomocą klamki.

Praktyczność i wygoda

Okna HST posiadają także dodatkowe walory. System HST można wyposażyć w napęd sterowany zdalnie. Umożliwia to otwieranie i zamykanie za pomocą pilota, a także zaprogramować sekwencje wietrzenia pomieszczeń. Bardzo przydatne dla tego rozwiązania są okucia półautomatyczne, które wspomogą ich otwieranie i zamykanie. Dla zwiększenia jeszcze bardziej komfortu użytkowania okna, system HST posiada możliwość wyposażenia we wspomaganie ruchu klamki.

Niebagatelne znaczenie, zwłaszcza dla osób starszych i o ograniczonych możliwościach ruchowych, jest bardzo niski próg okna, który w systemie HST jest niemal zlicowany z podłogą, dzięki czemu zyskujemy płynne przejście na taras, czy do ogrodu, np. wózkiem.

Czytaj także:

O SYSTEMACH STOSOWANYCH W DRZWIACH BALKONOWYCH

Więcej przestrzeni i światła

Niezaprzeczalną zaletą rozwiązań zastosowanych w drzwiach przesuwnych jest oszczędność miejsca. W przeciwieństwie do tradycyjnych okien balkonowych otwierających się rozwiernie, system HST nie wymaga przestrzeni przed oknem. Okna przesuwne są również stabilniejsze od rozwiernych, ponieważ po otwarciu duże skrzydła okienne nie utrzymują się na zawiasach, ale są podparte na całej szerokości.

Możliwość zastosowania dużych przeszklonych powierzchni pozwala także na uzyskanie jasnej przestrzeni salonu wypełnionej naturalnym światłem.

Termoizolacyjność i bezpieczeństwo

Nowoczesne rozwiązania techniczne stosowane w oknach HST pozwalają zagwarantować, że utrata ciepła jest znikoma. System HST wyposażony w nowoczesne profile PVC o odpowiedniej liczbie i wielkości komór wewnętrznych oraz nowoczesne niskoemisyjne pakiety 3-szybowe wyposażone w ciepłą ramkę i zaawansowane technologicznie materiały kompozytowe wzmacniane włóknem szklanym wypełnione pianką (próg HST Prestige), czy wzmocnienie aluminiowe z przekładką termiczną pozwala osiągnąć współczynniki przenikania ciepła na poziomie U=0,72.

Natomiast problem nagrzewania się pomieszczeń w okresie letnim oraz mniejsze poczucie prywatności można skutecznie zredukować stosując żaluzje fasadowe. Żaluzje zapewniają dodatkową ochronę termiczną i akustyczną,  a także zabezpieczają stolarkę przed wpływem czynników atmosferycznych.

Czytaj także:

PRZESUWNE CZY OTWIERANE – JAKIE DRZWI TARASOWE WYBRAĆ?

domatus-logo-big
Biuro Sprzedaży:
ul. Żmigrodzka 52, 60-171 Poznań
+48 61 8678 447, +48 61 6617 355
+48 61 8689 336
biuro@domatus.pl
wyceny@domatus.pl

Dział Eksportu:
b.kups@domatus.pl
skype: domatuseksport2
+48 506 184 302
k.nowak@domatus.pl
skype: domatuseksport

Skontaktuj się z nami


[recaptcha]