Okna drewniane – poznaj je od podszewki

Wiele osób mieszkających w blokach lub domach podczas wymiany okien od razu decyduje się na okna plastikowe. Dobrym rozwiązaniem są jednak okna drewniane, które sprawdzą się u zwolenników tradycyjnych rozwiązań. Warto podkreślić, że drewniane okna sprawdzą się nie tylko w przypadku zabytkowego domu, ale będą też dobrym rozwiązaniem do mieszkania w bloku. Współcześnie okna wykonane są z wysokiej jakości materiałów i są odporne na działanie wszelkich czynników zewnętrznych, np. deszcz czy promienie słoneczne.

Drewno jest ekologiczne

Można spotkać się z opinią, że drewniane okna oznaczają konieczność wycinki dużych powierzchni lasu, co kłóci się z ekologią. Warto jednak podejść do sprawy inaczej. Używanie drewna oznacza dużą fabrykę, która nie generuje jednak zanieczyszczeń. Przyczyni się natomiast do redukcji dwutlenku węgla, a produkcja dotyczy naturalnego surowca. Prowadzi się wycinkę dorosłych drzew, które zakończyły proces wzrostu i zastępuje się je nowymi młodymi.

Pielęgnacja okien drewnianych

Przynajmniej dwa razy w roku trzeba zrobić przegląd okien i sprawdzić ich stan. Szczególną uwagę należy zwrócić na stan powłoki lakierniczej, a w przypadku uszkodzeń należy się ich pozbyć. 2-3 razy w roku należy dokładnie umyć drewniane okna i pozbyć się kurzu z ram. Do mycia możemy użyć delikatnego płynu czyszczącego lub pasty do drewna. Na wyczyszczone ramy można nałożyć środki do pielęgnacji powierzchni drewnianych. Okien drewnianych nie powinniśmy myć zwykłym płynem do mycia okien, ponieważ może on uszkodzić powierzchnię ram.

Duża wytrzymałość

Największą zaletą stolarki drewnianej jest wyjątkowo stabilna konstrukcja. Warstwowo klejone drewno, z którego są wykonane ramy nie rozszerzy się nawet pod wpływem bardzo wysokich temperatur. Drewniane okna sprawdzą się zatem w bardzo wysokich obiektach. Dzięki dobrej konstrukcji będą odporne na działanie wiatrów i parcie.

Różnorodna oferta

W ostatnich latach wiele się zmieniło w technologii produkcji okien drewnianych. Wykorzystywane są bardzo nowoczesne i sterowane komputerowo maszyny, które umożliwiają produkcję dowolnego kształtu okna. Ramy okien można również polakierować na dowolny kolor. Uzyskany produkt można zatem wykorzystać praktycznie do każdego obiektu. Drewniane okna nadadzą budowli niesamowity klimat i wyróżnią ją spośród innych domów.

Zalety okien drewnianych

Drewniane ramy prezentują się przytulnie i stylowo, a możliwość dobrania koloru drewna będzie uzupełnieniem każdej stylizacji. Wyróżnia je bardzo niski współczynnik przenikania ciepła, co skutkuje energooszczędnością. Jak już wcześniej wspomnieliśmy drewniane ramy są bardziej ekologiczne niż okna z tworzyw sztucznych. Ramy można pomalować na każdy dowolny kolor, co daje nam możliwość dopasowania okien do stylu budynku. Ewentualne uszkodzenia w łatwy sposób można naprawić, co czyni okna drewniane bardzo trwałymi. Jak widać okna drewniane sprawdzą się w wielu sytuacjach i będą służyć bezproblemowo wiele lat. To świetne uzupełnienie domu lub mieszkania w bloku.

Czytaj także:

Kilka słów o technologii PCV

Jakie zalety posiadają okna PCV?

domatus-logo-big
Biuro Sprzedaży:
ul. Żmigrodzka 52, 60-171 Poznań
+48 61 8678 447, +48 61 6617 355
+48 61 8689 336
biuro@domatus.pl
wyceny@domatus.pl

Dział Eksportu:
b.kups@domatus.pl
skype: domatuseksport2
+48 506 184 302
k.nowak@domatus.pl
skype: domatuseksport

Skontaktuj się z nami


[recaptcha]