Ochrona mieszkań przed smogiem

bluevolution_73_prosty

Współcześnie wiele urządzeń monitoruje jakość powietrza, a informacje na ten temat są ogólnodostępne np. w sieci. Dzięki temu coraz więcej osób zwraca uwagę na problem zanieczyszczenia powietrza. W mediach również zauważymy tematy dotyczące środowiska naturalnego i jego wpływu na zdrowie człowieka. Rośnie świadomość społeczna dotycząca tego problemu, a ludzie starają się minimalizować wdychanie smogu.

Zanieczyszczenia powietrza w domu

Wszelkie informacje w mediach koncentrują się na zagrożeniach na zewnątrz. Mierzone są one bowiem przez sieć czujników. Jakość powietrza to zjawisko bardzo lokalne, które może być różne nawet na dwóch blisko leżących ulicach. Ciężko monitorować co się dzieje we wnętrzu domu lub biura. To właśnie tam spędzamy większość czasu i oddychamy zgromadzonym powietrzem. Większość z nas uznaje mieszkanie za wolne od wszelkich zagrożeń. Warto jednak zwrócić uwagę, że mało kto ma w domu czujnik jakości powietrza. Niska świadomość problemu jest wywołana przez brak informacji.

Źródła zanieczyszczeń w domu

Zanieczyszczenia powietrza w domu mogą pochodzić z zewnątrz i z wewnątrz. Z zewnątrz zanieczyszczenia przenikają przez otwarte okna, wywietrzniki, nieszczelne uszczelki i kanały wentylacyjne. Problem zanieczyszczeń w mieszkaniach występuje nie tylko zimą, ale również latem dzięki udziałowi przemysłu i energetyki.

Jak dbać o jakość powietrza w domu?

Jest kilka sposobów, które mogą znacznie polepszyć jakość powietrza w naszym mieszkaniu. Bardzo ważne jest właściwe wietrzenie mieszkania, czyli otwarcie kilku okien na krótki czas. Umożliwi to przewietrzenie pomieszczeń i szybko poprawi jakość powietrza bez wyziębienia wnętrza. Otwieranie okien, gdy powietrze jest silnie zanieczyszczone, nie jest dobrym pomysłem. Istotne jest również sprzątanie mieszkania i częste usuwanie kurzu. Wiele osób korzysta z oczyszczaczy powietrza, które usuwają większość szkodliwych pyłów. Dobrym rozwiązaniem będzie również zakup roślin, które pomogą w zachowaniu wysokiej jakości powietrza. Rośliny wzbogacą bowiem mieszkanie w tlen i zwiększą wilgotność powietrza. Specjaliści podają, że na 10 metrów kwadratowych powinna znajdować się przynajmniej jedna roślina.

Szczelne okna

Mieszkając w mieście ciężko uniknąć problemu smogu. Toksyczne powietrze na pewno dopadnie nas w drodze do pracy czy podczas spaceru. Możemy jednak odpowiednio zabezpieczyć nasze mieszkanie, które w sezonie grzewczym może stać się naszym azylem. Kluczem do sukcesu będą szczelne okna, które nie wpuszczą do mieszkania zanieczyszczonego powietrza. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że dobrej jakości uszczelki nie tylko zatrzymają wytworzone w domu ciepło, ale także zatrzyma zanieczyszczenia i kurz. Okna Domatus wyróżnia pięciokomorowy system profili z dwoma uszczelkami komorowymi. Zapewni to pełną szczelność oferowanych okien i przyczyni się do zmniejszenia smogu w mieszkaniu. Nowoczesny system okien będzie świetnym rozwiązaniem do domu, mieszkania lub biura. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie obecna jest troska o zdrowe powietrze.

Czytaj także:

Dlaczego okno się nie domyka?

JAK SOBIE RADZIĆ Z PARUJĄCYMI OKNAMI?

domatus-logo-big
Biuro Sprzedaży:
ul. Żmigrodzka 52, 60-171 Poznań
+48 61 8678 447, +48 61 6617 355
+48 61 8689 336
biuro@domatus.pl
wyceny@domatus.pl

Dział Eksportu:
b.kups@domatus.pl
skype: domatuseksport2
+48 506 184 302
k.nowak@domatus.pl
skype: domatuseksport

Skontaktuj się z nami

[contact-form-7 id="361" title="Formularz PL"]