Jaki kolor okien PCV wybrać?

Jednym z najczęściej wybieranych kolorów okien jest oczywiście biel. Jednak obecnie producenci okien oferują swoje produkty w przeróżnych barwach. Wybór jest ogromny, a wszystko zależy od naszych potrzeb i oczekiwań.

 

Jak już wspomniano okna białe są najbardziej uniwersalne i najczęściej wybierane. Jednak i tutaj można wybierać w różnego rodzaju odcieniach bieli, a dzięki temu jeszcze lepiej dopasować okna.Antracytowe okno

 

Innym popularnym kolorem okien jest kolor antracyt. W pewien sposób bardzo przypomina kolor grafitowy. To co jednak antracyt wyróżnia to jego chłodniejszy odcień. Najlepiej sprawdza się w budownictwie nowoczesnym, zwłaszcza w takim, w którym dominuje odcień szarości.

 

Jeśli chodzi o sam kolor grafitowy to w tym przypadku także najlepiej sprawdza się w nowoczesnych wnętrzach. Dlatego okna w tym kolorze często montowane są w nowo powstałych biurowcach.

 

Innym rozwiązaniem jest kolor szary. Można powiedzieć, że jest to pewien rodzaj kompromisu między bielą a innym kolorem. Okna szare będą pasować do niemal każdego wnętrza. Nie powinno się ich jednak montować przy ciemnej elewacji.

 

Jeśli zależy nam na ociepleniu wyglądu domu najlepszym rozwiązaniem będą okna w kolorze brązowym. Jednym z odcieni koloru brązowego jest orzech. To połączenie klasyki i nowoczesności. Ten kolor sprawdzi się jeśli w domu przeważają meble w ciemniejszych kolorach.

 

Jak zatem widać paleta kolorów jest dość szeroka. Nie jesteśmy już skazani jedynie na kolor biały. Wybierając kolor okien należy kierować się kilkoma czynnikami. Przede wszystkim tym co jest na zewnątrz oraz to co znajduje się wewnątrz domu. Kolor okien musi współgrać z aranżacją i wystrojem domu. To samo dotyczy aspektu zewnętrznego. Jeśli posiadamy przydomowy ogród, szary kolor ram okiennych raczej z zewnątrz nie będzie pasował.

 

Jeśli mamy problem z doborem koloru zawsze można poprosić o radę specjalistę pracującego w sklepie z oknami. Taki sklep znajdziemy dzięki internetowi korzystając z frazy „okna pcv poznań„. Fachowiec z pewnością doradzi jaki kolor będzie najlepszy w określonych okolicznościach.

Czytaj także:

Nowoczesne systemy, które stosujemy w oknach PCV

Dlaczego okno się nie domyka?

domatus-logo-big
Biuro Sprzedaży:
ul. Żmigrodzka 52, 60-171 Poznań
+48 61 8678 447, +48 61 6617 355
+48 61 8689 336
biuro@domatus.pl
wyceny@domatus.pl

Dział Eksportu:
b.kups@domatus.pl
skype: domatuseksport2
+48 506 184 302
k.nowak@domatus.pl
skype: domatuseksport

Skontaktuj się z nami


[recaptcha]