Dlaczego okna plastikowe parują od środka?

blueolution_82_okragly_0

Parowanie okna nie zawsze oznacza wady konstrukcyjne. W większości przypadków to zjawisko jest powiązane z zawyżonym poziomem wilgotności w mieszkaniu lub ze zbyt dużą amplitudą temperatur po dwóch stronach szyby.

Parowanie szyb od wewnątrz

Jeżeli zaobserwowałeś parowanie szyby od strony wewnętrznej to głównym powodem jest tutaj zbyt duża wilgotność wewnątrz lokalu. Przyczyną tego zjawiska może być zepsuta wentylacja. Aby poprawić cyrkulacje powietrza w mieszkaniu warto zainwestować w nawiewniki lub rozszczelniacze. Warto tez po prostu wietrzyć mieszkania poprzez uchylanie okna.

Parowanie szyb na zewnątrz

Zjawisko parowania szyb od zewnątrz spotykane jest najczęściej w okresach przejściowych – zimą lub jesienią. Na ten proces wpływ ma przede wszystkim temperatura oraz wilgotność. Duże spadki temperatur i brak lub ograniczone ogrzewanie w tym okresie doprowadza do skraplania się pary wodnej na szybach.

Parowanie szyb wewnątrz pakietu

Jeżeli szyby w oknach PCV parują nam wewnątrz to mamy już do czynienia ze sporym problemem. Przyczyną tego zjawiska jest rozszczelnienie pakietu. Innymi słowy oznacza to tyle, że okno straciło swoje właściwości termoizolacyjne i nie spełnia już należycie swojej funkcji.

Czytaj także:

Nowoczesne systemy, które stosujemy w oknach PCV

Jakie zalety posiadają okna PCV?

domatus-logo-big
Biuro Sprzedaży:
ul. Żmigrodzka 52, 60-171 Poznań
+48 61 8678 447, +48 61 6617 355
+48 61 8689 336
biuro@domatus.pl
wyceny@domatus.pl

Dział Eksportu:
b.kups@domatus.pl
skype: domatuseksport2
+48 506 184 302
k.nowak@domatus.pl
skype: domatuseksport

Skontaktuj się z nami


[recaptcha]