Co wiesz o drzwiach i oknach aluminiowych?

Aluminium jest materiałem coraz częściej wykorzystywanym do produkcji okien i drzwi, nie tylko w budynkach użyteczności publicznej ale i w budownictwie jednorodzinnym. Dotychczas powszechnie stosowano aluminiowe profile do produkcji przeszklonych ścianek działowych, witryn, drzwi zewnętrznych z dużymi szybami w biurowcach. Obawiano się stosowania ich w domach jednorodzinnych ze względu na wysoki współczynnik przenikania ciepła dla aluminiowych profili a co za tym idzie znaczne straty ciepła. Obecnie zaawansowana technologia pozwala na tworzenie stolarki doskonale izolowanej, która stanowi skuteczną barierę termiczną i akustyczną.

 

Wady i zalety okien i drzwi aluminiowych

Aluminium jest tworzywem bardzo plastycznym dlatego producenci chętnie wykorzystują go do tworzenia skomplikowanych konstrukcji. Ponadto jest lekkie a zarazem bardzo trwałe i stabilne, dlatego duże profile okienne do nowoczesnych domów są często produkowane z tego tworzywa. Dzięki tym właściwościom możliwa jest produkcja cienkich profili, które bez trudu utrzymują nawet duże tafle szkła.

Aluminium ma duże zastosowanie w produkcji drzwi zewnętrznych z racji jego dużej odporności na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych. Jest odporne na wysokie temperatury i duże nasłonecznienie a także na mróz, deszcz i silny wiatr. Bardzo łatwo czyści się stolarkę aluminiową, która nie wymaga dodatkowych zabiegów konserwatorskich.

Stolarka aluminiowa rewelacyjnie wpisuje się w nowoczesne trendy wnętrzarskie, które ukierunkowane są na minimalizm, prostotę i surowość materiałów. Szeroka gama kolorystyczna ułatwia aranżację wnętrz. Niestety nie ma możliwości naprawy ewentualnych uszkodzeń profili czy też skrzydła drzwiowego. W przypadku uszkodzeń mechanicznych konieczna jest wymiana całego elementu.

 

Systemy wykorzystywane w stolarce aluminiowej

Drzwi i okna aluminiowe są bardzo często wykorzystywane w budynkach użyteczności publicznej, sklepach, biurach. Szczególnie jeśli chodzi o witryny, przeszklone drzwi zewnętrzne lub wewnętrzne ściany działowe. W tych przypadkach systemy, jakie stosujemy w oknach i drzwiach aluminiowych to bardzo nowoczesne technologie o różnym stopniu izolacji termicznej. 

System Econoline bez izolacji termicznej jest bardzo dobrym rozwiązaniem przy produkcji przegród stałych oraz tych z oknami i drzwiami. Profile o szerokości 51 mm pozwalają na montaż pakietów szybowych o grubości od 3 do 38mm. 

System Imperial przeznaczony jest do tworzenia konstrukcji witryn, okien i drzwi zewnętrznych. Profil jest wzmocniony od wewnątrz oraz wypełniony materiałem izolacyjnych co znacząco wpływa na stabilność okna oraz jego parametry izolacyjne. Doskonale sprawdza się w produkcji klasycznych okien rozwierno-uchylnych, uchylno-przesuwnych oraz drzwi wahadłowych i przesuwnych.

System Superial charakteryzuje się podwyższoną izolacyjnością termiczną i akustyczną a system Star jest pod tym względem na jeszcze wyższym poziomie. Sprawdzi się nawet w budownictwie pasywnym.

Czytaj także:

Co warto wiedzieć o stolarce aluminiowej?

domatus-logo-big
Biuro Sprzedaży:
ul. Żmigrodzka 52, 60-171 Poznań
+48 61 8678 447, +48 61 6617 355
+48 61 8689 336
biuro@domatus.pl
wyceny@domatus.pl

Dział Eksportu:
b.kups@domatus.pl
skype: domatuseksport2
+48 506 184 302
k.nowak@domatus.pl
skype: domatuseksport

Skontaktuj się z nami


[recaptcha]