Cenne wskazówki przed zakupem drzwi PCV

drzwi-pcv6

Drzwi wejściowe metalowe?A może drzwi PCV? W tym wpisie zajmiemy się tymi ostatnimi. Wskażemy na jakie elementy zwracać uwagę przed ich zakupem. Poznaj cenne wskazówki…

Dlaczego warto wybrać drzwi zewnętrzne PCV?

Wybór drzwi zewnętrznych do domu czy mieszkania to zwykle bardzo trudna decyzja, która wymaga dogłębnego przyjrzenia się ofercie producentów. Oprócz doskonałych parametrów chcemy aby drzwi były estetycznie wykonane i ładne. Szczególnie w przypadku drzwi do domu walory wizualne mają duże znaczenie, gdyż trzeba je dopasować zarówno kolorystycznie jak i stylistycznie do okien, dachu i całości elewacji. Drzwi PCV to bardzo dobry wybór jeżeli zależy nam na doskonałej jakości za przystępną cenę. Drzwi z polichlorku winylu cechują bardzo dobre parametry termiczne i akustyczne. Występują w wielu wzorach i kolorach, dlatego bez problemu znajdziemy takie, które idealnie będą pasowały do ram okiennych czy parapetów zewnętrznych. Ponadto drzwi wykonane z PCV bardzo łatwo utrzymać w czystości, tworzywo to jest odporne na działanie środków chemicznych co daje możliwość wyczyszczenia ich nawet silniej działającymi środkami. Co ważne, plastikowe drzwi nie zniszczą się pod wpływem niskich temperatur, śniegu czy deszczu co może mieć miejsce np. w przypadku drzwi drewnianych.

Bariera przed chłodem i hałasem

Drzwi wejściowe to przede wszystkim ochrona przez zimnem, warto więc wybrać solidny model, który zagwarantuje nam jak najniższe straty ciepła w mieszkaniu. Na drzwi zewnętrzne stale działają różnorodne warunki atmosferyczne a zimny wiatr i deszcz skutecznie mogą wychłodzić wnętrze domu jeśli drzwi nie będą wystarczająco szczelne i ciepłe. Drzwi PCV są pod tym względem doskonałym wyborem. Warto jednak zwrócić uwagę na grubość profilu i rodzaje wypełnienia w drzwiach PCV, gdyż to od tych parametrów w głównej mierze zależy ich termoizolacyjność. Wypełnienie najczęściej stanowi pianka poliuretanowa, styropian lub wełna mineralna. Dobrej jakości drzwi PCV mają współczynnik przenikania ciepła U < 1.3 W. Wypełnienie profilu ma również za zadanie wygłuszać pomieszczenia. Im grubsze drzwi tym większa bariera akustyczna. Ten czynnik jest szczególnie ważny dla osób mieszkających w bloku, które pragną maksymalnie wyciszyć odgłosy dochodzące z korytarza.

Drzwi antywłamaniowe – co warto wiedzieć?

Drzwi PCV z racji tworzywa z jakiego są wykonane często nie są wystarczająco stabilne i sztywne aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo przed włamaniem. Szczególnie cienkie i tanie modele z supermarketów budowlanych mogą nie spełniać naszych wymagań w tym zakresie. Renomowani producenci drzwi posiadają w swojej ofercie porządne i solidne modele drzwi PCV, które zdecydowanie bardziej będą chronić mieszkanie przed niechcianymi gośćmi. Klasę odporności na włamanie opisuje się skalą od RC1 do RC6, przy czym RC1 to drzwi najmniej odporne na włamanie a symbol RC6 oznacza drzwi o najwyższym stopniu ochrony. W przypadku drzwi do domów jednorodzinnych najczęściej stosuje się klasę RC2 lub RC3. Specjaliści zaznaczają jednak, że inwestowanie w bardzo drogie drzwi antywłamaniowe nie ma sensu, jeżeli reszta stolarki otworowe, np. okna czy drzwi tarasowe również nie posiadają najwyższej klasy ochrony przed włamaniem.

Czytaj także:

Jak zadbać o drzwi wejściowe PCV

Jakie drzwi wejściowe wybrać?

domatus-logo-big
Biuro Sprzedaży:
ul. Żmigrodzka 52, 60-171 Poznań
+48 61 8678 447, +48 61 6617 355
+48 61 8689 336
biuro@domatus.pl
wyceny@domatus.pl

Dział Eksportu:
b.kups@domatus.pl
skype: domatuseksport2
+48 506 184 302
k.nowak@domatus.pl
skype: domatuseksport

Skontaktuj się z nami


[recaptcha]